Ми живемо щоденним ритмом: робота – дім, одноманітність та сірі будні поглинають нас. Але є спосіб бодай на кілька хвилин додати яскравості до буденності. Адже врятувати можуть оригінальні та незвичні зупинки, які стануть справжнім дизайнерським витвором мистецтва. Креативні зупинки не лише збагатять та оживлять архітектуру міста, а й піднімуть настрій кожній людині, яка чекатиме на транспорт.

ховдорп1

У штаті Джорждія, що в Атланті архітектор Крістофер Фенеллі створив автобусні зупинки із…автобусів. Для того, щоб створити оригінальні зупинки архітектор використав старі шкільні автобуси, які гнили на металобрухті, з них зроблені навіть сидіння. Кожен хто очікує на свій транспорт тепер може повернутися в юність та знову стати школярем. Така ідея є ще й корисною, адже старі автомобілі не будуть пропадати на металобрухті.

у формі автобуса

В Лондоні компанія Lego в честь святкування «Року автобуса» встановила зупинку зроблену із деталей конструктора. Витратили на проект 100 000 деталей. Художник Дункан Тітмарш та інженерна компанія «Trueform» створили проект за два тижні. Із всесвітньо відомих кубиків зроблено все, навіть табло до найдрібніших деталей.

із лего

В Балтіморі, що в США створили автобусну зупинку із величезними буквами BUS, що в перекладі з англійського означає «автобус». Гігантські букви виготовлені із дерева та сталі, кожна має своє призначення. В – чудово захищає від надмірного сонячного проміння та дощу, в U –  дуже зручно сидіти чекаючи на транспорт, а S – може слугувати відмінним лежаком.

великі букви

Відносно нове поняття «буккросінг» вже широко відоме по всьому світі, але мало-хто знає, що одними із перших міський буккросінг ініціювали німці. Не дивно, що саме в Німеччині розміщено близько 400 «вуличних бібліотек». Вони встановленні у старих телефонних будках, шафах, кіосках та автобусних зупинках. Будь-хто може взяти та прочитати книгу, яка сподобалась, але натомість обов’язково потрібно лишити свою.

буккросінг

Канадські дизайнери із «Daily Tous Les Jours»  створили незвичну зупинку  в середині якої є аж 21 гойдалка. В кожній такій каруселі запрограмований звук,  який відповідає певному інструментові, наприклад, піаніно. Коли використовують всі гойдалки, то створюється неймовірна мелодія. Це ще раз доводить, що канадці вміють відпочивати та з користю використовувати час.

гойдалки з музикою

В США у штаті Кентукі студент Аарон Скейлсон створив зупинку із пляшок з-під газованої води, яку оснастив світлодіодними лампами. Денне сонячне проміння просвітлюється крізь пляшки, ніби через вітражі, а ввечері підсвічується за рахунок накопиченого світла. Таким чином Скейлсон використав непотрібні речі із користю та не забруднив пляшками навколишнє середовище.

Нідерландська меблева компанія IKEA у Парижі та Нью-Йорку створила автобусні зупинки із своєї продукції. Таким чином вони з користю та креативним підходом рекламують свої товари. Зупинки мають вигляд справжніх кімнат і кожен хто чекає на автобус може почувати себе як вдома.

від ікеа

Українці теж вирішили перейняти чудовий досвід оригінальних зупинок. Саме тому в Рівному у березні 2014 року волонтери розробили проект «Зеленої зупинки». Він створений для прогресивних рівнян, які користуються послугами громадського транспорту. Зупинка буде обладнана інформаційними стендами про технологію утеплення дахів, організацію зелених зон міста та розетками. «Зелена зупинка» створюється людьми, які дбають про екологічний стан планети, адже її дах буде засаджений зеленню. Окрім багаторічних рослин, на даху конструкції планують розмістити сонячні батареї, за допомогою яких зупинку освітлюватимуть економні енергозберігаючі лампи. Волонтери надіються, що такий проект втілять у життя й в інших містах.

рівне

Ось футуристична зупинка в Естонії.

автобусна зупинка в естонії

В Голандії компанія «NIO Architecten» створила помаранчеву автобусну зупинку.  Її форма схожа або на краплю, або на скомканий дитиною тюбик з пастою. Автори збудували ще й непофарбовану таку ж зупинку, від цього вона виглядає ще дивніше.

ховдорп

А таку незвичну зупинку спроектували дизайнери Ханна Трайб та Маркус Трімбл у Сіднеї.

сідней

Дизайнер Денніс Опенхейм у Вентурі, що в Каліфорнії створив Магічну автобусну зупинку. Вона яскраво пофарбована та ніби вивернута з середини.

вентура

А ось чудовий приклад комбінування користі та реклами для людей, котрі чекають на транспорт.

комбінування

Такі зупинки можна знайти в Сіетлі (справа) та в Празі.

сіетл і прага

Ця оригінальна зупинка в формі зайчика може проковтнути людину, звичайно, жартома.

зайчик